X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Bize Ulaşın

İnönü Mahallesi, Babil Sokak, No: 8 34373 - Şişli / İSTANBUL

08505511033

info@eniyisunucum.com

muhasebe@eniyisunucum.com

abuse@eniyisunucum.com

Özellikler

Bilgi Bankası
Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika

Yandex Mail Servis Ayarları Nasıl Yapılır ?

Bu makalemizde Mail servislerimizi Yandex üzerinden nasıl düzenleyebileceğimize detaylı olarak değineceğiz.

Öncelikle herhangi bir tarayıcı üzerinden ” kurum.yandex.com.tr ” adresine giriş yapıyoruz.  Kulanıcı girişi yaptıktan sonra ilgili link üzerinde yer alan ” Yandex.Mail’iniz için alan adı girin “ bölümüne kullanmak istediğiniz domain adresini girerek ” Alan adı ekle “ butonuna tıklıyoruz.

 Alan adı ekleme işlemi ardından gelecektir sonra ki adımda, Yandex tarafınızdan eklediğiniz alan adını doğrulamanızı isteyecektir. Bu işlem işlem gerçekleştirdiğiniz alan adının sahibi olduğunuzu doğrulamak için yapılmaktadır.  Alan adı doğrulama işlemlerinde birden fazla doğrulama yöntemi bulunmaktadır. Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın bölümü altında yer alan doğrulama seçeneklerinden herhangi biri üzerinde işlem yapmanız yeterli olacaktır. Doğrulama işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşmiş olacaktır.

 

2. adım olarak, kullanmak istediğiniz alan adının sahibi olduğunuzu doğruladıktan sonra Yandex sizden MX kayıtlarınızı düzenlemenizi isteyecektir. MX kayıtlarını ;

Hostinglerim -> Yönet -> Kontrol Panelinize giriş yaptıktan sonra Zone Editör ile düzenleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız MX değişiklikleri global sunuculara 2 – 24 saat içinde tamamen yansımış olacaktır. MX değişikliği ve global sunuculara yayılması tamamlandıktan sonra doğrulama için ” MX kayıtlarını kontrol et “ butonuna tıklayarak işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda ki işlemler tamamlandıktan sonra ” Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın ” ve ” MX kayıtlarını ayarlayın ” alanları kaybolacaktır. İlgili alanlar yerine ” Alan Adı Bağlandı ” yazısı ile karşılaşacaksınız. İlgili yazı ile karşılaşmanızın ardından işlemler tamamlanmış olacaktır. Mail adreslerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(446 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)