Bina

Comnet Veri Merkezi, Istanbul şehir merkezinde lokasyonu sayesinde ulaşımı en kolay veri merkezlerindendir. 6 Veri Merkezi katı ve 2 Ofis katı olmak üzere 8 katlı bağımsız yapıdan oluşmaktadır. Veri Merkezlerinin en büyük ihtiyacı olan elektrik santrali 3.2MW kapasitesindedir. Kendisine ait tam yedekli enerji ve fiber alt yapısı ile 7/24 güvenli erişim hizmeti sağlanmaktadır. Comnet Veri Merkezi Istanbul Tier 3 dünya standartlarında dizayn edilmiştir. En güncel ve en son teknoloji güvenlik/network ürünleri kullanılmaktadır. Stratejik lokasyonu sayesinde avrupa ve dünya internet erişim noktalarının bulusma yeri halindedir. Bu özelliği sayesinde Türkiye'de ilk ve Tek konumdadır. Comnet Veri Merkezi Istanbul alışılagelmiş bütün zorlukları kaldırmak için bildiklerini sizede unutturacak.

Network altyapısı

Tüm sunucularımız İstanbul lokasyonunda bulunan COMNET Teknoloji altyapısında kendi ayrımlanmış alanımızda barınmaktadır. Türkiye'nin en iyi veri merkezlerinden biri olan COMNET Teknoloji'de olan sunucu kabinlerimizin toplam hat kapasitesi 4 x 10gbs'dir. Network altyapısı olarak kullandığımız Juniper marka cihazlar ile fiber altyapı sayesinde 10gbit ve 1gbit opsiyonel port seçenekleri sunmaktayız. Bu sayede, internet ağında en hızlı internet erişimine sahip olabilirsiniz.

3.2MW Enerji

Enerjinin Önemini Çok İyi Biliyoruz. Comnet Veri Merkezi Istanbul kendisine ait trafolardan tam yedekli olarak enerji sağlamaktadır.